Септември София и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в отложена среща от 3-ия кръг на Първа лига, като домакините от Драгалевци нямат поражение вече в трети пореден мач. Те са със 7 точки и се придвижиха на 14-о място, оставяйки зад себе си Ботев (Враца) и Хебър (Пз). ЦСКА 1948 пък събира 13 точки и остава на 7-о място.

На стадиона в квартал "Надежда" "червените" откриха чрез Бирсент Карагарен в 16-та минута, но само пет по-късно новаците се добраха до изравнителен гол чрез Витиньо. До края на срещата играта бе равностойна, като главният съдия Красен Георгиев вдигна шест жълти картона след почивката, четири от които за домакините.

В крайна сметка не се стигна до победител и така Септември записа трети пореден двубой без загуба в елита, след като преди това надви последователно Славия и Хебър.

Тимът е предпоследен в таблицата със 7 точки, след като стартира с шест поредни поражения. ЦСКА 1948 на Валентин Илиев пропусна да се изкачи по-нагоре в класирането, като е на седма позиция с 13 пункта след четвъртото си равенство от началото на сезона.

В следващия кръг "армейците" са домакини на Ботев Пд в Бистрица, а Септември посреща Спартак Варна.

Септември София - ЦСКА 1948 1:1

Голмайстори: 0:1 Бирсент Карагарен 15, 1:1 Витиньо 21

Септември: Димитър Шейтанов, Михаил Полендаков, Мартин Христов, Георги Върбанов, Виктор Очаи, Митко Митков, Асен Чандъров, Борислав Рупанов, Виктор Тейстър-Витиньо (62 - Жан Пиер да Силва), Джонатан Гутиерес (79 - Фаустас Степонавичус), Мартин Моран (46 - Клери Сербер)

ЦСКА 1948: Алекс Божев, Талис (67 - Октавио Мантека), Реян Даскалов, Райън Бидунга, Теодор Иванов, Неделко Пишчевич, Бирсент Карагарен, Радослав Кирилов, Касиано Бузон (68 - Симеон Александров), Джонатан Перейра, Марио Илиевски (53 - Евгений Сердюк)