Крумовград тресна с 3:0 Ботев Враца на базата в Коматево в среща от 9-ия кръг на Първа лига.  Гостите завършиха мача в намален състав, след като Федерико Бариос получи червен картон в 69-ата минута.

Третата победа за селекцията на Атанас Рибарски от началото на сезона изковаха Рафаел Фуртадо, който откри резултата в 33-ата минута, Матеус Енрике, реализирал в 47-ата минута, а Серкан Юсеин фиксира крайното 3:0 в 71-ата минута от дузпа. Домакините имаха почти тотално превъзходство и изпуснаха да спечелят още по-изразително.

Така Крумовград събра актив от 9 точки и е на 11-ото място. Ботев Враца остана на 14-ата позиция със 7 пункта.

В шестата минута Джунейт Али спечели топката в противниковата половина и опита удар, преминал покрай вратата. Малко след това играчите на Христо Янев отговориха. Даниел Генов центрира отляво към Браян Переа, който изпревари защитник и засече с глава, но над напречната греда.

В 13-ата минута Матеус Енрике получи отдясно в наказателното поле и пробва изстрел от малък ъгъл. Федерико Бариос обаче бе на място, за да отрази. Десет минути по-късно нападателят на Крумовград отново опита да завърши със силен шут след пас на Джунейт Али, но този път не намери целта.

В 32-ата минута и Серкан Юсеин не бе точен, след като получи възможност да обстрелва вратата на Федерико Бариос, оставен непокрит в наказателното поле.

Две минути след това по-активната игра на домакините все пак даде резултат. Юсеин центрира прецизно към Рафаел Фуртадо, който надскочи Деян Лозев и засече неспасяемо в мрежата за 1:0.

В 43-ата минута Серкан Юсеин шутира точно от около 25 метра, но Бариос внимаваше и улови.

Две минути след подновяването на играта през втората част домакините имаха отличен шанс за втори гол. Вратарят на Ботев (Враца) обаче парира удар на Фуртадо, озовал се на изгодна позиция в наказателното поле.

Веднага след това обаче Бариос сбърка фатално. Той изпусна топката при балонно центриране на Божидар Кацаров и зад гърба му Матеус Енрике се възползва, за да отбележи в опразнената врата – 2:0.

В 66-ата минута отборът на Крумовград получи правото да изпълни дузпа. Рафаел Фуртадо бе изведен сам срещу стража на Ботев (Враца), финтира го и бе препънат. Главният съдия Венцислав Митрев отсъди 11-метров наказателен удар и показа жълт картон на Бариос. След преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР обаче, арбитърът промени решението си и изгони от игра вратаря на гостите с директен червен картон. Любомир Василев замени принудително Даниел Генов, за да застане под рамката, а впоследствие Серкан Юсеин реализира безпроблемно от бялата точка за 3:0.

До края на мача домакините имаха още няколко шанса да направят победата си още по-убедителна, но не бяха точни в завършващата фаза.

Крумовград – Ботев Враца 3:0

Голмайстори: 1:0 - Рафаел Фуртадо (33), 2:0 - Матеус Енрике (48), 3:0 - Серкан Юсеин (71 – дузпа)

червен картон: Федерико Бариос 70 (Ботев Враца)

Крумовград: Янко Георгиев, Джунейт Али, Матей Шимич, Божидар Кацаров, Лазар Марин, Лукас Сантана, Момчил Цветанов (77 – Александър Георгиев), Серкан Юсеин (83 – Ерол Дост), Диего Рапосо (86 - Стефан Попов), Рафаел Фуртадо (77 – Наско Милев), Матеус Енрике (86 - Октай Юсеин)

Ботев Враца: Федерико Бариос, Деян Лозев, Мартин Бачев, Стефан Цонков, Мартин Ачков (54 – Мартин Дичев), Дилян Георгиев (64 – Антоан Стоянов), Давид Карденес, Бубакар Траоре (46 – Марко Мажуга), Мартин Смоленски (46 – Данийл Кондраков), Браян Переа, Даниел Генов (70 – Любомир Василев)