Лудогорец удари с лекота Локомотив София с 2:0 в среща от 9-ия кръг на Първа лига. С този успех възпитаниците на Захари Сираков окупираха върха в класирането.

Така родният хегемон остава и единственият отбор, който е без загуба от началото на кампанията. Разградчани са изиграли и мач по–малко заради отлагането на срещата с Ботев Пд.

Успехът за „орлите“ на „Хювефарма Арена“ донесоха Спас Делев и Руан Крус. Родният национал откри резултата в 33-ата минута, а бразилецът подпечата победата в 60-ата минута.

Звездата на Лудогорец Якуб Пьотровски отново остана извън групата за мач на разградчани. Неговите съотборниците пък пропуснаха още доста положения, което ги лиши от по-изразителен бой над столичните железничари.

Така тимът на Захари Сираков събра актив от 22 точки и е на върха във временното класиране. Локо София пък регистрира пети пореден двубой без победа и е на 11-ата позиция с 9 пункта.

Веднага след първия съдийски сигнал на Валентин Железов Лудогорец се втурна в атака. Резултатът можеше да бъде открит след по-малко от 120 секунди игра, когато Делев центрира от свободен удар, а в опита си да избие, Бруно Франко затрудни максимално Любенов. В крайна сметка вратарят отрази в корнер.

След около 20 минути игра разградчани отново бяха близо до гол. Защитата на Локо Сф увисна и позволи на Видал да стреля от малък ъгъл. Ударът на бразилеца мина до левия стълб.

В 33-ата минута Лудогорец успя да открие резултата по малко комичен начин, не и без сериозната грешка на Александър Любенов. В опит да избие топката, стражът я поднесе на Спас Делев и се сблъска с Стефан Ламбезе. За Делев, останал сам срещу празната врата, остана най-лесното - да вкара кълбото в мрежата за 1:0.

"Зелените" веднага изпуснаха и още едно положение. Руан Круз прати топката в аут от непосредствена близост. Бразилецът отправи изстрел с глава.

Минута преди почивката Лудогорец можеше да вкара и второ попадение. Агибу Камара излезе сам срещу Любенов и вместо да насочи към някой от ъглите на вратата, прати топката в обсега на стража. "Железничарите" отвърнаха в следващата атака. Центриране отляво стигна до Валентин Николов, който обаче трудно можеше да направи нещо с топката, тъй като му дойде по неудобен начин.

След точно час игра Лудогорец стигна до втори гол. Влезлият от пейката Рик Джонатан отправи много хубаво центриране към наказателното поле, където Руан Круз надскочи с много Диме Димов и с глава направи резултата 2:0.

В ответната атака "железничарите" имаха шанс бързо да стопят аванса на Лудогорец до само един гол, ако Селсо Рапосо бе намерил топката по-добре от чиста позиция. Ударът на №13 от Локо Сф мина високо над вратата на Бонман.

Лудогорец можеше да накаже за трети път Любенов в 69-ата минута. Сон излъга съперник и стреля в близкия ъгъл, ала шутът му намери левия страничен стълб.

До края на мача не падна нов гол, а Лудогорец продължава без загуба и вече оглави класирането в родния шампионат.

Лудогорец -  Локомотив София 2:0

Голмайстори: 1:0 - Спас Делев (33), 2:0 - Руан Секо (60)

Лудогорец: 39. Бонман, 16. Фон Витри, 15. Куртулуш, 24. Вердон, 82. Йорданов, 23. Дуарте, 20. Камара, 30. Нареси, 11. Видал, 90. Делев, 12. Руан

Локомотив София: 24. Любенов, 4. Димов, 26. Диара, 12. Франко, 47, Ламбезе, 8. Славчев, 10. Николов, 3. Атска, 31. Станоев, 29. Аралица