Беласица (Петрич) нанесе първо поражение на Добруджа 1919 (Добрич) в среща от 9-ия кръг на Втора лига и се наложи с 2:0.

Лукас Гроси откри резултата за домакините в 36-ата минута, като при попадението останаха много сериозни съмнения за фаул срещу вратаря на гостите Галин Григоров. Иначе преди попадението добричлии създадоха доста ситуации и можеха те да стигнат до преднина.

След почивката играта беше равностойна, двата  отбора търсеха възможности и при една контраатака домакините спечелиха дузпа. Таонса Аксел беше повален в наказателното поле, а от 11-те метра защитникът Мартин Русков не сбърка и оформи крайното 2:0.

В другата среща от кръга, която се игра по същото време, Ботев Пловдив II вгорчи дебюта на новия треньор на Дунав (Русе) Георги Чиликов, а мачът завърши 1:1. Русенци поведоха в 27-ата минута, но в средата на второто полувреме домакините, подсилени с Матвей Игонен, Сирики Диабате, Атанас Чернев стигнаха до точката.