Левски победи като гост ЦСКА 1948 с 4:2 под дъжда в Бистрица в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Две попадения за успеха отбеляза центеалният нападател Мустафа Сангаре, а Евертон Бала се отчете с две асистенции за победата

В шестата минута Евгени Сердюк изскочи зад защитата на гостите и преодоля Маркович, но попадението бе отменено заради засада. Десет минути по-късно Евертон Бала центрира от свободен удар в наказателното поле на ЦСКА 1948, където скочилият високо Мустафа Сангаре засече с глава и не остави шансове на Петър Маринов за 0:1. Две минути по-късно Бала и Сангаре си размениха ролите при бърза контра на Левски, когато нападателят намери бразилския техничар на границата на наказателното поле, последва удар по земя, но Петър Маринов изби с една ръка в корнер.

Евертон опита късмета си и от статично положение, но шутът му профуча над напречната греда. Домакините се опитаха да отвърнат бързо на получения гол и след слизане по лявото крило на Радослав Кирилов, топката бе центрирана по земя на линията на вратарското поле, където врълитащия Парвиз Умарбаев като по чудо не намери вратата на Маркович. В 26-та минута Левски нанесе втори сериозен удар по ЦСКА 1948, когато след пробив в наказателното поле Алдаир центрира прецизно и подложилият главата си Сангаре за втори път прониза Маринов.

В 35-та минута „червените“ можеха да върнат един гол, когато Радослав Кирилов бе изведен сам срещу Маркович, прехвърлящият му удар обаче мина покрай страничната греда. Четири минути по-късно обаче нямаше кой да спре капитана на ЦСКА 1948, който направи слалом между защитниците на Левски и с техничен удар намери долния ляв ъгъл на вратата на Маркович.

След подновяването на играта гостите си върнаха аванса от два гола, когато в 58-та минута Александър Колев засече хубаво центриране отляво на Евертон Бала, който записа втората си асистенция в мача. Дъждът на стадиона се усили след час игра и се спусна сериозна мъгла над терена. В 67-та минута гол на Радослав Кирилов бе отменен заради минимална засада. Десет минути по-късно „сините“ решиха всичко, когато влезлият като резерва Марин Петков нагласи топката на левия си крак и с топовен шут от 25 метра не остави шанс на Маринов. В добавеното време на мача резервата Марио Илиевски с глава оформи крайния резултат в мача.

0:1 Сангаре 16'

0:2 Сангаре 26'

1:2 Кирилов 39'