Ботев Враца спечели дербито на дъното срещу Септември София. На стадиона под връх „Околчица“ възпитаниците на Тодор Янчев победиха столичани с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига и специалистът завоюва дебютната си победа начело на отбора.

Така врачани взеха първите си три точки през кампанията, след като в предишните си 4 двубоя регистрираха само поражения. Хората на Николай Митов – Жадното пък записаха четвърта поредна загуба, а тимът дори все още не отбелязал и гол. Затъването на столичани разклаща все повече и стола на наставника.

Успехът за домакините изковаха Браян Переа и Мартин Бачев. Първият откри от дузпа в 34-ата минута, а вторият узакони победата в 3-ата добавена минута на първата част.

В допълнителното време на мача Страхиня Керкез остави гостите с човек по-малко, след като Валентин Железов го изгони с червен картон.

По този начин Ботев Враца вече има 3 точки на актива си, което отреди 14-ата място на отбора във временното класиране. Септември София е на дъното без точки и без отбелязан  гол.

Ботев Враца започна силно срещата и за Септември бе трудно да организира играта си. В 32-ата минута Мартин Христов от гостите игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Валетни Железов след справка с ВАР отсъди наказателен удар. Браян Переа застана зад топката и даде аванс на Ботев Враца.

Добрите моменти за врачани продължиха, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов успя да отрази удари на Даниел Генов и Мартин Смоленски. Все пак в третата минута от добавеното време на първото полувреме се стигна до втори гол на сметката на Ботев. Мартин Бачев се измъкна в наказателното поле и хубав удар направи резултата 2:0.

Второто полувреме бе изцяло за Септември. Футболистите на Николай Митов показаха желание, но нямаха късмет пред гола.

В 73-ата минута Михаил Полендаков от гостите отправи силен удар с десния крак от границата на наказателното поле, но Бариос спаси шута. Три след това Бубакар Траоре намери Смоленски в добра позиция, който отправи шут, но Шейтанов спаси.

В заключителните минути Никола Величковски направи добър пробив отдясно и даде пас към Бетранд Фурие, който от непосредствена близост не успя да отбележи почетен гол за Септември.

В последните секунди от срещата Страхиня Керкез от гостите направи грубо нарушение, заради което получи директен червен картон.

Ботев (Враца) – Септември - 2:0

Голмайстори: 1:0 Браян Переа 34-дузпа, 2:0 Мартин Бачев 45+3

Червен картон: Страхиня Керкез 90+6

Ботев Враца: Федерико Бариос, Давис Суарес, Даниел Генов (67-Даниел Кондраков), Мартин Ачков, Браян Переа (90-Иван Василев), Бубакар Траоре (90-Марко Мажуга), Антоан Стоянов (67-Чавдар Ивайлов), Мартин Смоленски (79-Дилян Георгиев), Деян Лозев, Мартин Бачев, Стефан Цонков

Септември Сф: Димитър Шейтанов, Лубрат Йонашчъ, Георги Върбанов, Мартин Христов (46-Страхиня Керкез), Митко Митков, Михаил Полендаков (81-Николай Дросев), Мартин Моран, Фаустас Степонавичюс (71-Никола Величковски),  Франк Ландри (64-Витиньо), Бертранд Фоуриер, Виктор Очаи (46-Джордан Гутиерес)

Снимка: Lap.bg Архив.