Лудогорец се съвзе след погрома с 2:7 от Карабах в Шампионска лига и нанесе първа загуба на Левски от началото на сезона. Разградчани спечелиха дербито от 5-ия кръг на Първа лига с 1:0 и така сложиха край на серията от 4 поредни победи на „сините“, вкарвайки им гол след 443 минута суха мрежа през кампанията.

В герой за шампионите се превърна Кайо Видал, който реализира единственото попадение в срещата в 85-ата минута след щастлив рикошет в Кламен Икенна. По този начин и временният треньор на Лудогорец ознаменува дебюта си в елита като наставник с победа над бившия си отбор, където игра като футболист.

Левски запази първата си позиция с актив от 12 точки, натрупан от 5  мача. Всъщност серията от поредни победи за „сините“ е 7 срещи, ако броим и трите им успеха в последните 3 кръга на миналия шампионат. Лудогорец пък събра 9 точки, но от 3 мача от началото на сезона, като заема 4-ата позиция във временното класиране.

Двубоят започна двуостро. Все пак първата по-добра възможност дойде в актива на разградчани. Руан Круз пусна към Видал, който стреля от дъгата на пеналта покрая дясната странична греда.

Само 120 секунди по-късно Едвин Куртулуш стреля покрай вратата на столичани. По-активната игра на Лудогорец продължи и в 10-ата минута Пламен Андреев отрази удар на Аслак Фон Витри.

Неприятен момент сполетя домакините в 14-ата минута. Тогава се наложи вратарят Серджо Падт да бъде сменен принудително от Хендрик Бонман.

В средата на първата част дойде време и Левски да покаже зъби в предни позиции. Джавад Ел Джемили шутира от дъгата на пеналта в 26-ата минута, но не уцели целта.

Домакините отговориха с неточен изстрел на Ивайло Чочев в 35-ата минута. В 42-ата минута пък Сон пробва да изненада Андреев, но вратарят се справи с изстрела му. Така почивката дойде при резултат 0:0.

След антракта срещата продължи да се развива на високи обороти. В 50-ата минута Марин  Петков пусна пас към Александър Колев, с чийто удар Бонман се справи.

Малко след това изстрел на Алдаир бе блокиран на точката на дузпата. След последвалия корнер и удар на Колев бе блокиран от защитник на „орлите“.

След час игра домакините профукаха отлична възможност. Рик Джонатан нахлу отдясно в пеналта и пусна пас успоредно на голлинията, а Квадво Дуа стреля с пета, но нямаше късмет да уцели целта.

Последва неточен шут на Аслак Фон Витри от фал.

В 65-ата минута се стигна до доста любопитна ситуация в пеналта на Левски. Сон получи висока топка по дясното крило и отклони топката с глава към Кайо Видал, който се откъсна зад отбраната на Левски и опита да стреля с глава. Вратарят на „сините“ Пламен Андреев обаче го изпревари и боксира. Реферът  Георги Кабаков първоначално посочи бялата точка, но след това отсъди засада на бразилския футболист на Лудогорец.

Следващите минути преминаха в здрава битка в средата на терена. Все пак домакините имаха териториално превързходство, но не достигаха до гол.

Лудогорец все пак стигна до гол в 85-ата минута. Квадво Дуа получи топката с гръб към вратата и комбинира с Кайо Видал, който шутира с първото си докосване, но кълбото рикошира в  левия страничен стълб на вратата. Кайо Видал обаче получи втори шанс за удар, след като топката се върна при него. Бразилецът стреля, а след рикошет в Клеман Икена, топката опъна мрежата зад Пламен Андреев.

До края не се стигна до нов гол и Лудогорец спечели голямото дерби на кръга и сложи край на победната серия на Левски.

Лудогорец – Левски 1:0

Голмайстори: 1:0 – Кайо Видал (85)

Лудогорец: 1. Серджо Падт, 16. Аслак Фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 15. Едвин Куртулуш, 17. Сон, 30. Педро Насери, 18. Ивайло Чочев, 11. Кайо Видал, 12. Руан Секо, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (К), 21. Алдаир, 88. Марин Петков, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 3. Майкон, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре

Снимки: Lap.bg