Левски продължи безпогрешния си поход в Първа лига! Жертва на „сините“ в четвъртия кръг падна бившият отбор на треньора на столичани Станислав Генчев – Крумовград. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов“ завърши само 3:0 за домакините, които доминираха тотално по време на срещата.

Четвъртият пореден успех за Левски донесоха двамата нападатели Алекс Колев, който се разписа на 2 пъти, и Мустафа Сангаре. Българският таран откри резултата в 10-ата минута. Попадението бе първо за Колев на „Герена“ и второ за него от началото на сезона. Сангаре пък се разписа отново броени минути след появата си като резерва, реализирайки третия си гол през кампанията. В добавеното време Колев фиксира крайното 3:0 с третия си гол с екипа на сините.

В този двубой Левски представи и новия си резервен екип, който е изцяло в черно. Двамата тарани Алекс Колев и Мустафа Сангаре пък сътвориха шоуто за феновете и ги подлудиха на "Герена".

Хората на Станислав Генчев владееха инициативата през почти целия мач. Те изпуснаха още куп изгодни положения. Вратарят на Крумовград Янко Георгиев пази като лъв и спаси гостите при доста от тях, но все пак капитулира на три пъти.

С новите добавени 3 точки Левски е пълен актив от 12 точки на върха във временното класиране. Столичани са с внушителната голова разлика 15:1. Крумовград остава на 12-ата позиция с 3 пункта.

Срещата започна с по-активна игра на домакините. В 7-ата минута шут на Евертон Бала от далечна дистанция бе блокиран в корнер. След изпълнението му Александър Колев стреля с глава, но я прати над целта.

Напрежението пред вратата на гостите не стихваше. Янко Георгиев блесна с феноменална изява след опасен шут на Майкон няма и 120 секунди по-късно.

Логичното обаче все пак се случи в 10-ата, когато Левски откри резултата. Евертон центрира от корнер, Алекс Колев се извиси и с глава матира Георгиев – 1:0.

Само 5 минути по-късно дойде ред и на Цунами да изпъкне с пропуск. Бразилецът стреля с глава, но покрай целта.

Отговорът на Крумовград дойде в 19-ата минута. Серкан Юсеин отправи първия точен удар за гостите, но не затрудни Пламен Андреев.

Малко след това при изпълнение на поредния корнер за домакините, Кристиан Димитров с удар с глава не успя да прати топката в мрежата.

В следващите минути Левски не изпусна инициативата. В 40-ата минута Джавад Ел Джемили нахлу в пеналта, но от малък ъгъл също не съумя да удвои.

Двубоят продължи в същото русло след антракта. Охене отправи тупалка, но над вратата.

В 53-ата минута Крумовград пропусна златен шанс за изравняване. Наско Милев изскочи на отлична позиция в пеналта, но се засуети и Цунами блокира шута му.

Малко след това вратарят на гостите Янко Георгиев продължи със страхотните си изяви. Той спаси удар на Джевад Ел Джемили.

Все пак пазилият като лъв опитен страж капитулира в 59-ата минута. Марин Петков, който също влезе като резерва, центрира от корнер, а Мустафа Сангаре с глава покачи на 2:0, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 66-ата минута Янко Георгиев пак измъкна своите. Той се справи с шут на Майкон.

В следващия четвърт час липсваха чистите положения и пред двете врати. В 86-ата минута домакините отново не успяха да преодолеят Янко Георгиев, за да направят победата си още по-изразителна. Сангаре проби отляво, центрира, а стражът излезе леко разколебан, но след това Ел Джемили не успя да го преодолее, а и защитник се намеси на метри пред голлинията.

В 4-ата минута на добавеното време „сините“ оформиха класическата си победа. Алекс Колев реализира втория си гол в срещата. Сангаре асистира на партньора си в атака, който прати топката в опразнената мрежа за крайното 3:0.

В крайна сметка Левски продължи победоносния си ход в родната Първа лига, а феновете изпаднаха в екстаз от представянето на нападателите на любимия си отбор.

Левски – Крумовград 3:0

Голмайстори: 1:0 - Александър Колев (10), 2:0 – Мустафа Сангаре (59), 3:0- Александър Колев (90+4)

Левски: 1. Пламен Андреев, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 11.  Джавад Ел Джемили, 17. Евертон, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 97. Хасими Фадига

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5.  Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 44. Божидар Кацаров, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 18.  Даниел Оливейра, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 9. Рафаел Виктор Фуртадо