Арда срази с 2:1 гостите от Хебър Пазарджик в среща от 4-ия кръг на Първа лига. Така хората на Александър Тунчев спечелиха и второто си двубой в Кърджали от началото на кампанията.

Успехът за домакините изковаха Станислав Иванов и Илкер Будинов. Първият откри резултата в 37-ата минута, а вторият удвои преднината в 52-ата минута. За Хебър се разписа Набил Макни в 71-ата минута. Арда профука дузпа в 17-ата минута, когато Тонислав Йорданов не успя да преодолее вратаря Петър Дебърлиев.

Втората домакинска победа изкачи Арда на 6-ото място с актив от 6 точки. Хебър остава на 14-ата позиция със само 1 точка.

Още в осмата минута домакините имаха възможност да реализират попадение. Илкер Будинов подаде за Станислав Иванов във вратарското поле, но той изпрати топката в аут.

След близо четвърт час игра Борислав Цонев стреля от пряк свободен удар, но Петър Дебърлиев спаси вратата си от гол.

Арда получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Уилям Фонкеу в наказателното поле срещу Борислав Цонев. Ударът от бялата точка на Тонислав Йорданов беше спасен от Дебърлиев.

В 37-ата минута домакините логично взеха аванс в резултата. Борислав Цонев подаде за Станислав Иванов, който отблизо се разписа за 1:0.

Четири минути след почивката Хебър застраши вратата на Арда. Октай Хамдиев напредна през центъра, след което отправи шут към близкия ъгъл, но кълбото срещна мрежата от външната й страна.

В 53-ата минута Арда отбеляза втория си гол. Йорданов с едно докосване намери Илкер Будинов, който имаше много пространство, напредна и с удар към долния ъгъл покачи аванса на домакините на две попадение.

В 71-вата минута Хебър успя да се възползва от натиска си и успя да се върне в мача. Набил Макни получи от Уилям Фонкеу, след което шутира към горния десен ъгъл и вкара третия си гол в три двубоя.

До края Хебър не се отказа да търси точката, но до нови попадения не се стигна.

Арда Кърджали - Хебър Пазарджик 2:1

Голмайстори: 1:0 Станислав Иванов 37, 2:0 Илкер Будинов 52, 2:1 Набил Макни 71

пропусната дузпа: Тонислав Йорданов (Арда) 19

Арда Кърджали: Анатолий Господинов, Баран Аксака (73-Стефан Статев), Борислав Цонев (88-Пламен Крачунов), Илкер Будинов (73-Густаво Каскардо), Джелал Хюсеинов, Тонислав Йорданов (65-Чинонсо Офор), Емил Виячки, Иван Тилев, Димитър Велковски, Феликс Ебоа Ебоа, Станислав Иванов

Хебър Пазарджик: Петър Дебърлиев, Олексий Збун, Мартин Михайлов, Калоян Пехливанов, Енцо Ел Фатахи, Уилям Фонкеу, Милен Гамаков (82-Шейх Диаманка), Набил Макни, Октай Хамдиев (58-Кристиан Андонов), Атанас Кабов, Калоян Кръстев (58-Душан Вукович)