Левски продължи безпогрешния си ход в Първа лига, постигайки трета поредна победа от началото на сезона. Хората на Станислав Генчев удариха с 2:0 Локомотив Пд насред стадиона в парк „Лаута“ в дербито от 3-ия кръг на шампионата.

В герои за „сините“ се превърнаха Асими Фадига и резервата Мустафа Сангаре. Първият реализира още в 9-ата минута на срещата. Така той се превърна и в един от топреализаторите от началото на първенството, след като на сметката си халфът вече има 3 попадения. Сангаре пък подпечата победата в 85-ата минута.

Двата тима изнесоха здрав мач под тепетата, като гостите от столицата имаха известно предимство и създадоха повече положения от своя съперник. По веднъж и гредите спасиха вратите на Пламен Андреев и Мартин Луков.

С този успех Станислав Генчев изравни Любослав Пенев в треньорската битка помежду им. Двамата вече имат по 3 победи в мачовете на отборите, на които са били наставници. Локо Пд пък се превърна в отбора, срещу който Левски има най-много победи в родния елит - 89.

Третият пореден успех остави Левски еднолично на  върха в класирането с пълен актив от 9 точки и впечатляващата голова разлика от 12:1. Локо Пд е трети с 4 пункта, като поражението е първо за тима на Любо Пенев от началото на кампанията.

Иначе, последното ново попълнение на Левски Кристиан Фредерик Макун бе на трибуните на стадиона, откъдето наблюдаваше изявите на новите си съотборници.

Двубоят на „Лаута“ започна двуостро. Още преди да са изтекли и 60 секунди се наложи Андреев да излиза извън пеналта и да чисти в тъч. „Сините“ отговориха с удар на Фадига, спасен от Луков.

Постепенно Левски заигра по-добре от съперника си. В 7-ата минута Алдаир падна в пеналта след сблъсък с Лясков, а съдията Никола Попов не  видя основание да отсъжда дузпа.

„Сините“ шокираха домакините в 9-ата минута. Гостите изпълниха тъч, след който топката стигна до Джавад Ел Джемили. Последният пусна страхотен пак към Асими Фадига, който матира Луков – 0:1.

Само 5 минути по-късно Алекс Колев би отдалеч, но вратарят на „черно-белите“ не трепна и се справи.

Няма и 60 секунди след това Локо едва не се върна в мача. Ефе Али шутира от над 20 метра, но кълбото тресна страничната греда, а след това Димитър Илиев не съумя да направи добавка.

В тези минути Локомотив Пловдив също показа зъби в предни позиции. В 23-ата минута обаче Евертон Бала се озова сам срещу Луков, но стражът не допусна топката в мрежата си. След последвалия корнер Кристиан Димитров стреля с глава, но вратарят пак изби в корнер. Така дойде ред гредата да спаси и домакините. Това се случи след удар с глава на Келиан ван дер Каап.

В 27-ата минута Ел Джемили стреля, но Луков отново спаси. Четвърт час по-късно „сините“ продължиха с пропуските. Евертон Бала изпълни пряк свободен удар, ала пазещият като лъв Мартин Луков изби в корнер.

Двубоят продължи във високо темпо и след антракта. В 53-ата минута Локомотив направи добра атака, но Андреев показа класа, а имаше и засада във въпросната ситуация. След още 5 минути Жулиен Лами нахлу пеналта, но изпрати топката над рамката.

Левски отговори с удар на Карлос Охене извън наказателното поле. Шутът на ганаеца обаче попадна в ръцете на Луков.

Двата отбора продължиха да търсят път към вратата на съперника си.  Резервата Сангаре навлезе опасно в наказателното поле и стреля по диагонала, но изпрати топката в аут.

В 85-ата минута Мустафа Сангаре на практика подпечата победата. Гостите осъществиха бърза контраатака, при която нападателят нахлу в пеналта и вкара за 0:2.

Малко преди края Майкон не успя да порази целта. „Сините“ обаче си тръгнаха с трите точки безпроблемно и продължават безпогрешния си ход в първенството.

Локомотив Пловдив – Левски 0:2

Голмайстори: 0:1 - Асими Фадига (9), 0:2 – Мустафа Сангаре (85)

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков ,44. Антел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем , 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али, 14. Димитър Илиев-к, 17. Николас Пенев, 99. Жулиен Лами, 9. Мичи Нтело

Левски: 1. Пламен Андреев , 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами ,21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 97. Асми Фадига, 3. Майкон ,11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 9. Александър Колев

Снимки: Lap.bg