Левски разкости Локомотив София с 6:1 на стадиона в кв. „Надежда“ и стартира с шеметен обрат новия сезон в Първа лига. По този начин треньорът на „сините“ Станислав Генчев ознаменува с разгромен успех официалния си дебют начело на отбора. Наставникът на столичните железничари Иван Колев пък преживя истински кошмар повторния си дебют на мостика на „червено-черните“.

Самият мач започна повече от перфектно за домакините, които набързо откриха резултата чрез Анте Аралица още в 5-ата минута. До почивката обаче се разрази истинска „синя“ вихрушка, довела до четири безответни попадения във вратата на Александър Любенов. В добавеното време на мача гостите фиксираха крайния резултат на разгрома с нови два гола.

Голмайсторът на Първа лига за миналия сезон Александър Колев изравни в 12-ата минута с дебютния си официален гол като играч на Левски. Португалското ново попълнение Алдаир донесе пълния обрат след страхотна солова акция в 21-ата минута. В добавеното време на първото полувреме дойде часът и за Джамад Ел Джемили, който избухна с два гола. Той направи 1:3 в първата минута от него, а само 120 секунди по-късно доведе ситуацията до разгром за „червено-черните“. Карлос Охене вкара 1:5 в първата минута на допълнителните 9 минути на столичното дерби, а новото попълнение Мустафа Сангаре фиксира крайнто 1:6 с дебютното си попадение в 7-ата от тях. Така общо 3 от новите попълнения на Левски забиха първите си официални голове със "синия" екип още при дебюта си.

Наставникът на „сините“ Станислав Генчев заложи четири от летните попълнения в стартовия си състав. Мачът започнаха вратарят Матей Маркович, Майкон , Алдаир и Александър Колев.

Като цяло Левски надигра съперника си по всички показатели и заслужено стигна до разгромната победа, която изкачи тима от „Герена“ на върха във временното класиране след 4 изиграни мача от откриващия кръг на новата кампания. Любопитното е, че това се оказа и първата среща, в която съдията не показа червен картон.

Столичното дерби започна по-активно за Локомотив София. Така още в 5-ата минута Анте Аралица откри резултата. Хърватският нападател получи отлично центриране отдясно, овладя и матира Матей Маркович – 1:0. Забеляза се, че Кристиан Димитров увисна и не успя да предотврати опасността, довела до попадението.

Не мина много време и „червено-черните“ пропуснаха изгоден шанс да удвоят. Шутът на Симеон Славчев обаче не стигна до целта, защото бранител в „синьо“ успя да го блокира.

Левски се поокопити сравнително бързо от ранния шок. В 12-ата минута Алекс Колев изравни. Друго ново попълнение – Майкон центрира, а таранът откри головата си сметка след удар с глава – 1:1.

В 21-ата минута „сините“ осъществиха пълен обрат след страхотен гол на португалския си „новобранец“ Алдаир. Той тръгна почти от центъра, преодоля защитниците пред себе си и прати топката в мрежата на Любенов – 1:2.

Локо Сф отговори 3 минути по-късно. Красимир Станоев пропусна отлична възможност да изравни, след като тупалката му профуча на сантиметри от страничната греда.

В тези минути играчите в „синьо“ държаха инициативата на терена. Очертаваше се почивката да дойде при този резултат. Не така обаче мислеше Джавад Ел Джемили. Той заби две нови попадения за Левски в добавеното 5-минутно продължение на първата част.

Ел Джемили покачи на 1:3 в първата от тях. Той шутира от дъгата на пеналта, но нацели левия страничен стълб. За късмет се добра до топката и я прати в опразнената врата – 1:3.

Само 120 секунди по-късно Ел Джемили заши и втория си гол в срещата. Той разстреля Любенов от точката на дузпата след свалена топка с глава от Алекс Колев.

След антракта Джевад Ел Джемили едва не оформи своя хеттрик. Ударът му от дъгата на пеналта се отби в защитник и излезе в корнер. След неговото изпълнение Любенов спаси изстрел с глава на Цунами.

Очевидно Левски понамали оборотите в следващите минути, но продължи да диктува темпото на столичното дерби. Хората на Иван Колев пък сякаш бяха обезверени от голямото си изоставане.

Феновете на двата отбора мятаха димки, което доведе до неколкократно прекъсване на играта от рефера Радослав Гидженов

В 76-ата минута се стигна до поредната пауза. Този път обаче причината се оказа угасването на един от осветителните стълбове на стадион "Локомотив". В крайна сметка след няколкоминутно прекъсване срещата се поднови.

В 84-ата минута влезлият на смяна Мустафа Сангаре пусна отлично към Асен Митков, но Любенов се справи с удара му. Няма и минута по-късно. Алекс Колев с глава не успя да вкара пети гол за Левски.

До края „сините“ търсеха нов гол, но не стигаха до него. Неизбegжното обаче се случи в 1-ата минута на добавеното време, когато Карлос Охене се възползва от грешка на защитник и реализира за 1:5. Левски не се отказа да търси още попадения и дебютантът Мустафа Сангаре фиксира крайното 1:6 в 7-ата минута от допълнителните със страхотен шут от дъгата на пеналта. Така "сините" стартираха шеметно новата кампания, слагайки край и на прокобата да не започват с победа новия сезон през последните 4 години.

Локомотив София - Левски 1:6

Голмайстори: 1:0 - Анте Аралица (5), 1:1 - Алекс Колев (12), 1:2 - Алдаир (21), 1:3 - Джавад Ел Джемили (45+1), 1:4 - Джавад Ел Джемили (45+3), 1:5 - Карлос Охене (90+1), 1:6 - Мустафа Сангаре (90+7)

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 13. Селсо Рапосо, 10. Валентин Николов, 29. Анте Аралица, 8. Симеон Славчев, 94. Юлиан Ненов

Левски: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 17. Евертон Бала, 9. Александър Колев