Локомотив (Пд) стартира с победа новия сезон в efbet Лига, след като се наложи с 1:0 над Арда. Ефе Али вкара единствения гол в мача, който двата отбора завършиха с по 10 човека, след като си спретнаха меле в края на първото полувреме. Така новият треньор на "черно-белите“ Любослав Пенев, който бе наказан за този двубой, дебютира успешно наело на тима.

Локо бе по-активният отбор в началото и логично първи имаше шанс да открие резултата. В 19-ата минута Ивайло Иванов изведе вляво от вратата Оливер Камдем, който шутира, но Господинов спаси.

Малко по-късно се стигна до съприкосновение между Емил Виячки и Николас Пенев, при което футболистите на "смърфовете" поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от главния съдия Драгомир Драганов.

В 35-ата минута удар от пряк свободен удар на Борислав Цонев от дъгата на наказателното поле нацели стената, а при добавката халфът на Арда също не намери целта. Минута по-късно домакините имаха претенции, че вратарят на Арда е играл с ръце извън наказателното поле, но нито Драгомир Драганов, нито отговарящият за ВАР Валентин Железов спряха играта за нарушение.

След 40 минути игра Камдем центрира ниско отдясно, но Господинов спаси удар от упор на Мартин Петков. При ъгловия удар Локо хвана защитата на Арда неподготвена. Топката стигна до Мартин Петков, който центрира от дясното крило.

В наказателното поле Феликс Ебоа Ебоа игра с глава, но прати топката при Христо Иванов, чийто удар бе спасен от Господинов. Топката обаче стигна до Ефе Али, който с добавка от границата на вратарското поле направи 1:0 за пловдивчани.

Секунди преди края на редовното време на първото полувреме Цонев стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят Томов се намеси чудесно.

Тимът на Александър Тунчев продължи да натиска, като в 4-ата минута от добавеното време Илкер Будинов намери с пета Станислав Иванов, който веднага насочи топката към Борислав Цонев. Той изведе Тонислав Йорданов в наказателното поле, където нападателят запази хладнокръвие и вкара изравнително попадение. Голът дълго време бе преразглеждан от ВАР, като системата прецени, че е имало засада при паса на Цонев към Йорданов.

Страстите на терена взеха връх в 11-ата минута от добавеното време на първата част. Ефе Али задържа цинично за фланелката Борислав Цонев, след което Йорданов му скочи, за да иска обяснение. Последва меле, което бързо бе потушено от съдията Драгомир Драганов, който показа директни червени картони на Али и Йорданов.

След почивката Арда започна по-активно да търси изравнителен гол, но не успяваше да стигне до чисти положения. В 55-ата минута Николас Пенев стреля от въздуха, но ударът му от почти 20 метра мина над вратата на гостите.

Четвърт час преди края на мача Жулиан Лами спечели топката в наказателното поле на Арда и подаде към Петков, чийто удар бе блокиран. В 82-ата минута Димитър Велковски шутира от пряк свободен удар, но прати топката над стената и вратата на Локо.

Локомотив (Пд) – Арда  1:0

Голмайстор: 1:0 Ефе Али (41)

Локомотив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Ефе Али, Христо Иванов, Ивайло Иванов, Николас Пенев, Димитър Илиев, Мартин Петков

Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев, Емил Виячки, Феликс Ебоа, Илкер Будинов, Борислав Цонев, Джелал Хюсеинов, Иван Тилев, Тонислав Йорданов, Станислав Иванов, Борис Тютюков