ЦСКА продължава да гази наред в летните си контроли! „Червените“ победиха с 2:1 израелския Макаби Петах Тиква в препоследния си спаринг по време на подготвителния лагер в Банско.

Така новият треньор на армейците Томислав Стипич записа пета поредна победа в контролите. Преди това ЦСКА спечели още 4 спаринга  - срещу Беласица(2:0), Крумовград(2:0), Поли Яш(2:1) и Берое(3:0).

Сега успехът над носителя на Купата на Израел изковаха норвежците Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц. Първият откри резултата в 34-ата минута след асистенция на сънародника си Улаус Скаршем. Тобиас Хайнц удвои в 52-ата минута от дузпа.

Израелците се върнаха в мача в 76-ата минута чрез резервата си Амер Алтори. До края обаче ЦСКА не позволи да се стигне до равенство. В редиците на Макаби Петах Тиква като и титуляр излезе бившият защитник на „червените“ Пламен Гълъбов. Неофициален дебют за ЦСКА направи националният ни вратар Иван Дюлгеров, който стартира като титуляр.

По-късно днес е и последната проверка на отбора в Банско - срещу Раднички (Ниш) от 17:30 часа.

През първите 20 минути двата отбора се надиграваха предимно в средата на терена, като "червените" бяха по-активни и владееха повече топката, а по-сериозните положения липсваха. В 27-ата минута Иван Дюлгеров се намеси по страхотен начин, отразявайки удар при положение 1 на 1 с играч на Макаби.

В 34-ата минута ЦСКА откри резултата. След многоходова комбинация между Сейни Санянг, Тобиас Хайнц и Улаус Скаршем кълботопопадна в краката на Джонатан Линдсет, който елегантно копна топката над вратаря и отбеляза за 1:0. До края на полувремето "армейците" напълно контролираха темпото на играта и умело разиграваха топката. Така почивката дойде при гол аванс за ЦСКА.

Втората част започна с добър шанс за "червените". Хубава комбинация между Станислав Шопов се, Тобиас Хайнц и Улаус Скаршем завърши с неточен удар на номер 7. В 50-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Георги Чорбаджийски. Зад топката застана Тобиас хайнц, който не сбърка от бялата точка за 2:0. Седем минути по-късно отново Скаршем бе много близо до отбелязаване на гол, но ударът му от близко разстояние мина покрай вратата на гостите.

В 70-ата минута Симеон Александров смени Тобиас Хайнц.  Малко след това, гостите от Израел върнаха едно попадение. Четвърт час преди края в игра се появиха новите попълнения Йоан Борносузов и Лумбард Делова, а местата си отстъпиха Станислав Шопов и Георги Чорбаджийски. В 80-ата минута и Иван Турицов записа минути, а Улаус Скаршем бе заменен. В крайна сметка двубоят завърши с победа на ЦСКА с 2:1.

ЦСКА – Макаби Петах Тиква 2:1

Голмайстори: 1:0 - Джонатан Линдсет (34), 2:0 - Тобиас Хайнц (52-дузпа), 2:1 - Амер Алтори (76)

ЦСКА: 33. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 30. Петко Панайотов, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски, 14. Тобиас Хайнц

Резерви: 12. Малин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 28. Юлиан Илиев, 18. Симеон Александров, 5. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов