Левски тресна 2:0 подвизаващия се във Втора лига Спартак Плевен в първата си контрола от лятната подготовка. Спарингът се проведе в Правец, а новият треньор на „сините“ Станислав Генчев започна престоя си с победа при неофициалния си дебют начело на отбора.

Успехът за столичани изковаха Преслав Бачев и Марин Петков, като и двете попадения паднаха преди почивката. Първият откри резултата още в 6-ата минута, а вторият удвои в 37-ата минута, фиксирайки крайния резултат.

Последното ново попълнение Алдаир Невеш стартира като титуляр в спаринга, а нападателят Александър Колев остана на резервната скамейка.

„Сините“ поведоха още в 6-ата минута. Португалецът Алдаир пусна към Митков в пеналта,  а последният намери Преслав Бачев, който промуши топката между краката на защитник и вратаря Станислав Антонов – 1:0.

В 25-ата минута Левски пропусна да удвои. И при тази ситуация бе замесен Алдаир, но Бачев не успя да преодолее отново вратаря на плевенчани.

След половин час се наложи и на Пламен Андреев да показва класа. Той спаси удар на Тончо Георгиев.

Марин Петков удвои в 37-ата минута. Той би от фал, а топката влетя в мрежата – 2:0.

Точно преди почивката Кристиан Димитров с глава не успя да порази вратата на спартаклии, след като топката тресна напречната греда.

След антракта Генчев извърши цели 10 смени. На терена остана само вратарят Пламен Андреев. Неофициален дебют направи бразилецът Майкон, а Александър Колев не се появи в игра до края на срещата.

В 63-ата минута Джавад Ел Джемили стреля опасно, но покрай дясната греда на резервния вратар на Спартак Боян Дишков.

Малко след това стражът на плевенчани спаси удар на Асими Фадига. До края Рупанов и Фабио Лима пропуснаха шансове да направят победата на Левски по-изразителна.

Левски - Спартак Плевен 2:0

Голмайстори: 1:0 Преслав Бачев 6', 2:0 Марин Петков 37'

Левски: 1. Пламен Андреев (73' - Александър Марков) - 77. Дейвид Михалев (46' - 27. Рупанов), 50. Кристиян Димитров (46' - 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами (К) (46' - 4. Виктор Любенов), 21. Алдаир Невеш (46' - 22. Патрик-Габрил Галчев), 20. Асен Чандъров (46' - 8. Карлос Охене), 10. Асен Митков (46' - 15. Александър Божилов), 16. Преслав Бачев (46' - 97. Асими Фадига), 17. Евертон Бала (46' - 11. Джавад Ел Джемили), 19. Кристиян Йовов - 88. Мартин Петков (46' - 3. Майкон)

Резерви: 99. Александър Марков (В), 3. Майкон, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 90. Александър Колев, 97. Асими Фадига

Треньор: Станислав Генчев

Спартак Плевен: 1. Станислав Антонов (К) (30' - 30. Димитър Стефанов; 60' - 12. Боян Дишков), 2. Димитър Калчев, 3. Соломон Джеймс, 4. Дейвид Ифеани, 6. Виктор Иванов, 26. Дани Стоянов (46' - 16. Иван Бакалски), 8. Руси Чернаков, 21. Панайот Пасков, 20. Тончо Георгиев, 9. Ивелин Николов, 11. Христиан Петков

Резерви: 7. Габриел Славов, 17. Лъчезар Петков, 18. Мишел Тайров

Треньор: Красимир Бислимов