Етър и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в първа среща от седмия кръг на Първа лига. Още в 9-ата минута Ботев Пловдив поведе в резултата. Лъчезар Балтанов изведе Фернандо Виана сам срещу вратаря. Христо Иванов отрази първия удар на бразилеца, но при добавката бе безпомощен.

Постепенно домакините взеха инициативата. Иван Вълчанов и Самб Бадара опитаха да затруднят Даниел Кайзер. В 20-ата минута Румен Руменов бе близо до изравнителен гол за Етър, но неговият удар премина покрай гредата.

Секунди по-късно Ботев организира бърза контраатака, която завърши с удар с глава на Виана, но Александър Александров успя да изчисти. В 31-ата минута Етър изравни резултата. Самб Бадара вкара с глава, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле след центриране на Александров.

До края на полувремето играта бе равностойна и до нови голови положения за гол не се стигна.

Четири минути след подновяването на играта Димо Атанасов намери Иван Стоянов в чиста позиция, но неговият удар не намери целта. В 67-ата минута Фернандо Виана бе съборен в наказателното поле от Димо Атанасов, но съдията Николай Йорданов даде знак играта да продължи.

Минута преди края на срещата Иван Стоянов от фаул можеше да донесе нов успех на Етър, но Даниел Кайзер показа класа.