Олимпийската шампионка Цинвън Чжън се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин от сериите УТА 1000 с награден фонд от почти 9 милиона долара.

Любимката на феновете на домакините и пета поставена в схемата елиминира след обрат американката Аманда Анисимова с 3:6, 6:1, 6:2 за 2:22 часа.

Победата класира Чжън за най-добрите осем в Пекин за първи път в кариерата й. Китайката ще играе на своя осми четвъртфинал за сезона, където ще се изправи срещу 17-годишната Мира Андреева.

Анисимова спечели първия сет, но в следващите два представителката на домакините загуби само три гейма и стигна до крайния успех.

По-рано днес 17-годишната Мира Андреева надделя категорично над полякинята Магда Линете с 6:1, 6:3 за 73 минути.

Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) записа 15-а пореден успех и се класира за четвъртфиналите на турнира.

26-годишната Сабаленка надделя над 18-ата поставена Мадисън Кийс (САЩ) с 6:4, 6:3 за 65 минути и изравни най-добрата победна серия в кариерата си, записана през 2020/2021.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ ще се изправи срещу Каролина Мухова (Чехия), която елиминира испанката Кристина Букса с 6:2, 6:0 за 69 минути.

Снимка: БГНЕС