Българският национал за Купа "Дейвис" Александър Донски  отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Лисабон (Португалия) с награден фонд 120 950 евро.

Донски и Найъл Оберлайтнер (Австрия) загубиха драматично от поляците Карол Джевецки и Пьотр Матушевски със 7:5, 6:7(4), 7-10 след 104 минути игра.

Българинът и австриецът пропиляха ранен брейк аванс, но все пак стигнаха до успеха с късен пробив в последния гейм на първия сет. Втората част премина с предимство на сервиращите и се стигна до тайбрек. В него поляците поведоха още в началото с 4:1 точки и не допуснаха да бъдат застигнати, за да изравнят резултата.

Решаващият шампионски тайбрек вървеше равностойно до 7:7, след което Джевецки и Матушевски взеха три поредни разигравания, а с това и мача.