Адриан Андреев спечели титлата на турнира по тенис на клей в Порто (Португалия) с награден фонд 74 825 евро. Българинът победи испанеца Карлос Табернер с 6:3, 6:0 във финала. Това е първи трофей за 23-годишния софиянец в надпревари от сериите "Чалънджър".

Шестият поставен в схемата Андреев спечели убедително след час и 48 минути игра. Той загуби сервиса си в третия гейм на първия сет и изостана с 1:3, но това бе последният пробив за испанския му съперник. Нашият тенисист върна брейка в шестия гейм и спечели 11 поредни, за да стигне до категоричния успех при първия си мачбол.

С успеха Андреев заработи 75 точки за световната ранглиста, в която заема 261-ото място. Той обаче ще се изкачи до 203-а позиция в класацията от следващия понеделник.