Иван Иванов изигра нов страхотен мач и се класира за финала на сингъл на турнира от ITF за мъже „K&D Cup 2024" с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК „Диана" в София.

15-годишният Иван Иванов, който в понеделник спечели първата си победа от турнири на ITF за мъже, се наложи на полуфиналите с 6:3, 7:5 над №4 в схемата Мариано Тамаро (Италия). Срещата продължи 2 часа и 2 минути. Това е четвърта поредна победа за Иванов на турнира при само един загубен сет.

Българинът поведе с 3:0 в първия сет и го спечели с 6:3. Във втората част Иванов показа страхотен характер и успя да обърне резултата от 3:5 до 7:5. При 3:5 Иван спаси и сетбол при сервис на Тамаро.

В спор за титлата Иван Иванов ще играе срещу победителя от мача между друг българин Александър Василев (17г.) и Франко Риберо от Аржентина.

Снимка: БФ Тенис