Арина Сабаленка се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Франция по тенис, след като победи добрата си приятелка Паула Бадоса със 7-5, 6-1. Срещата продължи близо час и 20 минути.

Поставената под номер 2 в схемата Сабаленка имаше трудности само в откриващия сет. В него Бадоса поведе с 5-3 и сервираше за успех в първата част, но се срина и загуби следващите четири гейма, а с това и сета. Това сякаш обезкуражи тотално испанката, която взе само един гейм във втората част.

Сабаленка направи две непредизвикани грешки повече, но и завърши с близо два пъти повече уинъри от Бадоса - 28 срещу 15. В спор за място на 1/4-финалите шампионката от Аустрелиън Оупън ще играе с американка - победителката от мача между Мадисън Кийс (14) и Ема Наваро (22).

За осминафиналите в долната половина на схемата се класираха и Елена Рибакина - поставена под номер 4, и Варвара Грачева.