Григор Димитров ще се изправи срещу Холгер Руне в мач от 1/8-финалите на турнира от Големия шлем - Уимбълдън.

Първата ни ракета, който по-рано днес довърши безпроблемно двубоя си срещу 10-ия в света Франсис Тиафо за чиста победа, излиза срещу шестия поставен датчанин в последен мач на Корт номер 1, който се очаква да започне не преди 18:30 часа българско време.

Преди това на същия корт има два двубоя. Програмата откриват третият в схемата Даниил Медведев и Иржи Лехечка, а след това предстои и срещата на световната номер 2 Арина Сабаленка с рускинята Екатерина Александрова.

До тук българинът играе страхотно, като постигна три последователни успеха без загубен сет, надигравайки последователно японския квалификант Шо Шимабукуро, Иля Ивашка от Беларус и американеца Тиафо. Трите поредни победи в Лондон гарантираха осминафинал на Гришо - негов трети в надпреварата, като за последно той игра на тази фаза през 2017, когато отстъпи на Роджър Федерер. Руне стартира с трисетови успехи над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джордж Лофхаген и Роберто Карбайес Баена, преди да сломи още един испанец в лицето на Алехандро Давидович Фокина след тайбрек в петия сет.

Димитров и Руне нямат официален мач помежду си. Залогът е място на четвъртфиналите, където съперник ще бъде един измежду световния номер 1 Карлос Алкарас или финалиста от 2021 Матео Беретини.