Световната номер 1 Ига Швьонтек призна, че е била нервна по време на откриващия си мач на Аустрелиън Оупън, в който победи германката Юле Ниймайер с 6-4, 7-5.
"Исках да се концентрирам върху себе си, защото знаем, че Юле може да сервира страхотно. Тя ме поставяше под напрежение, така че исках да отговоря на агресивната ѝ игра. Бях много нервна, но не насладих на мача, особено пред тази шумна публика, благодаря ви", сподели полякинята, която ще срещне Камила Осорио в следващия кръг.
В същото време експертът на Евроспорт и бивш номер 1 в света Матс Виландер отбеляза проблеми на форхенд, които е имала Швьонтек в първия си мач в Мелбърн. "Тя обаче сервира много умно, много сервиси към тялото на съперничката и спечели повече от 80 процента на собствен сервис в първия сет. Това ще ѝ даде увереност да играе по-добре в следващите мачове", коментира Виландер.







Пенсионният сектор тества готовността си за еврото
Изостават реформите в пенсионното осигуряване в България
Разбиха испанска престъпна група, превозвала хашиш с хеликоптери
Доц. Йосиф Аврамов: Банкерите трябва да стоят далеч от политиката
Росен Петров: Нашата обща памет ни превръща в българи
"Властелинът на пръстените" се завръща на големия екран
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар