Седемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за 14-и път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 3 Федерер победи Стийв Джонсън (САЩ) с 6:2, 6:3, 7:5 за 96 минути и отново попадна в топ 8 на "Уимбълдън", с което изравни рекорда на Джими Конърс.

Двубоят започна равностойно, но след 2:2 швейцарецът взе осем от следващите девет гейма, с което спечели първия сет и поведе с 4:1 по пътя си към успеха във втория.

В третата част Джонсън дръпна с 3:1, но Федерер бързо изравни, а след това проби за 6:5 и затвори мача при собствен сервис с шестия си ас в двубоя.

Швейцарецът изигра отличен мач, като направи 35 печеливши удара и допусна само 13 непредизвикани грешки. Той беше агресивен и взе 33 точки от 40 излизания на мрежата.

Федерер достигна до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за рекорден 48-и път.

За място на полуфиналите 34-годишният швейцарец ще срещне деветия поставен Марин Чилич (Хърватия), който елиминира номер 5 Кей Нишикори с 6:1, 5:1 и отказване на японеца заради мускулна травма.