Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 4.46 милиона долара.

Димитров, който е поставен под номер 16 в схемата, победи Лукаш Росол (Чехия) с 6:2, 3:6, 6:3 за 86 минути. Българинът започна отлично срещата и след два пробива водеше с 4:0, а до края на частта даде само два гейма на 63-ия в световната ранглиста.

Във втората част Димитров допусна пробив в шестия гейм, след който Росол поведе с 4:2, а малко по-късно изравни резултата. В решителния трети сет хасковлията взе подаването на съперника си за 4:2 и до края на мача нямаше проблеми. Димитров наниза 11 аса в срещата.

Българинът си осигури 45 точки за световната ранглиста и 25110 долара от наградния фонд. Във втория кръг Димитров ще играе с победителя от двубоя между Вашек Поспишил (Канада) и Денис Кудла (САЩ), който е тази нощ.