Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира за 1/2-финалите на силния "Мастърс" в Рим след успех от 6:3, 3:6, 6:1 над японеца Кеи Нишикори.

Така Ноле продължава похода си към четвърти трофей от турнира във "Вечния град".

Това е и 20-ата поредна победа на сърбина на ниво "Мастърс" турнири и той е непобеден от март месец насам.

Първият сет започна отлично за Ноле и той достигна до пробив във втория гейм, след което го затвърди, и аванс от 3:0 гейма.

Сърбинът можеше да направи и втори пробив, но в шестия гейм пропиля три шанса, а при гейма в който сервираше за сета спаси две точки за пробив и в крайна сметка поведе със сет.

Във втория сет обаче Нишикори показа защо е сред първите в ранглистата и затрудни максимално пртоивника си, като с пробив в шестия гейм успя да вземе частта.

В третия сет Джокович показа истинското си лице и след два пробива в четвъртия и шестия гейм разпиля японеца и го надви. 

В този мач и двамата не показаха най-доброто от себе си, но все пак Ноле демонстрира класата си.

За място на финала той ще спори срещу Давид Ферер.