Новак Джокович спечели лесна победа с 2:0 сета (6-4, 6-2) срещу Давид Ферер и се класира за полуфиналите на тунира от сериите Мастърс в Шанхай.

Това бе седма поредна победа на сърбина над испанския му съперник и същевременно 29-та поредна победа за него в Китай. За Ферер загубата е доста неприятна, тъй като поставя под въпрос участието му на финалите в Лондон следващия месец.

Джокович от своя страна продължава похода си към защита на титлата си в този турнир, където има две поредни победи. Това би било и 6-ти негов трофей за сезона, като вече е в серия от 52-7 победи за годината.

Новак проби сервиса на Ферер още във втория гейм, след което при 5-4 спаси два брекпоинта.  Първият сет бе много оспорван и продължи 57 минути.

Още в началото на втория сет Ферер отново бе пробит, след което при 2-4 допусна втори пробив. Така Джокович спечели мача за час и 35 минути.

На полуфиналите Джокович ще спори с победителя от Роджър Федерер и Жулиен Бенето.