Анди Мъри започна успешно защитата на титлата си от "Уимбълдън", след като преодоля първото си препятствие в турнира.

Британецът успя да се разправи с младия белгиец Давид Гофен и стигна до успеха с 6:1, 6:4, 7:5 в мач, продължил 2 часа и 4 минути.

Това бе 16-а поредна победа за Мъри на централния корт на "Ол Инглънд Клъб".

Във втория кръг представителят на домакините ще срещне словенеца Блаж Рола, който надви Пабло Андухар с 6:3, 6:1, 6:4.

Изненадите в първия кръг пък не липсваха, след като Фернандо Вердаско отпадна от турнира. Миналогодишният четвъртфиналист бе надигран от намиращия се в страхотна форма Маринко Матошевич.

Последният стигна до успеха след 6:4, 4:6, 6:4, 6:2, като това бе и негов първи спечелен мач в основната схема на този турнир.

Ернест Гулбис пък се измъчи в първия си мач от турнира и победи с много зор играещия за Естония Юрген Цоп със 7:6 (7), 7:5, 7:6(10), а в следващият кръг латвиецът ще срещне украинеца Серхий Стаховски, който се справи с Карлос Берлок след 6:3, 6:3, 6:3.

Tомаш Бердих също успя да се класира за втория кръг на турнира, след като преодоля румънеца Виктор Ханеску с 6:7(5), 6:1, 6:4, 6:3 и ще срещне в следващата фаза Бърнард Томич или Евгени Донской.