Шампионката от 2008 година Ана Иванович (Сърбия) изненадващо отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 11 Иванович загуби от 23-ата в схемата Луцие Шафаржова (Чехия) с 3:6, 3:6 за 86 минути, информира БТА.

Двубоят започна равностойно, но след 3:3 Шафаржова направи серия от четири поредни гейма, с което си осигури успеха в първия сет.

Във втората част 26-годишната чехкиня продължи да доминира. Тя поведе с 5:2 и не допусна обрат, за да изравни най-доброто си класиране на "Ролан Гарос" от 2007 година.

Бившата номер 1 в света Иванович допусна цели 30 непредизвикани грешки срещу 18 на съперничката си, което се оказа решаващо.

За място на четвъртфиналите Шафаржова очаква победителката от мача между сънародничката си Петра Квитова и Светлана Кузнецова (Русия).