Седмият ден на Уимбъдън поднесе пореден шок - действащата шампионка Серина Уилямс бе елиминирана.

На шестнайсетинафиналите на турнира тя загуби с 1:2 сета (2:6, 6:2, 4:6) от 23-та в схемата Сабине Лисицки.

Преди мача Уилямс бе сочена като абсолютен фаворит. Тя бе в серия от 34 мача без загуба. В предишните си три мача на турнира пък тя даде общо само 11 гейма на своите съпернички.

23-годишната германка обаче не се впечатли особено от това и още от самото начало демонстрира уверена игра, спечелвайки първия сет с 6:2.

Уилямс обаче реагира със зашеметяваща серия от 9 поредни гейма, което и помогна да спечели втория сет с 6:1 и да поведе с 3:0 в третия. Лисицки обаче върна два пробива и изравни резултата. След това тя записа още един пробив, повеждайки с 5:4 при свой сервис. Тя пропусна първия си мачбол, но при втория спечели.

С това Лисицки записа интересно постижение, тъй като за 4-ти пореден път побеждава действащата шампионка от Ролан Гарос в съответната година на Уимбълдън.

През 2009-та година тя победи Светлана Кузнецова, през 2010-та пропусна Уимбълдън, а след това надделя над На Ли през 2011-та година и Мария Шарапова през 2012-та.