Григор Димитров изуми света и сътвори нещо наистина грандиозно. Той надигра тотално световния номер 1 Новак Джокович и го елиминира от силния турнир от сериите "Мастърс 1000" в Мадрид. Мачът продължи над 3 часа.

Нашето момче показа фантастичен тенис и стигна до успех със 7:6(6), 6:7(8), 6:3. Това е първа победа за българина над сръбския тенисист.

И двамата тенисисти имаха проблеми с травми, но тази на Григор бе далеч по-сериозна. Той доигра мача с крампи, които получи в края на втория сет.

Публиката бе изцяло на страната на Димитров и освиркваше през цялото време неговия противник.

В третия кръг Гришо ще срещне победителя от мача между Станислас Вавринка и Сантяго Жиралдо.

Срещата започна равностойно, като двамата си взимаха подаванията. При 3:3 обаче Димитров стигна до цели четири точки за пробив, но всичките бяха спасени от неговия опонент. При 4:3 в своя полза Джокович също изпусна точка за пробив. Българинът обаче си взе подаването и изравни резултата.

Джокера стигна до сетбол при 5:4, но Григор с невероятно сервис воле  го спаси, а след това си взе гейма, за да изравни на 5:5. Феноменалното представяне на Димитров му донесе и пробив аванс, с който стигна до 6:5.

За съжаление на Димитров, той допусна пробив в най-важния си сервис гейм от началото на мача и се стигна до тайбрек.

В тайбрека Ноле поведе с минипробив, който бе върнат. При 6:6 обаче Григор направи две много важни точки, благодарение на страхотната си игра и взе сета в своя полза.

Вторият сет започна равностойно, както и първия. При 1:1 гейма обаче Джокович стигна до два шанса за пробив, които бяха неутрализирани от Димитров. Българинът си взе подаването и поведе с 2:1.

Хасковлията стигна до първата си точка за пробив във втория сет. Джокера от своя страна сервира отлично и я спаси.

Димитров продължи с феноменалната си игра и стигна до две точки за пробив с прекрасен удар "ала Федерер". За съжаление на Димитров и двете точки за пробив бяха спасени от сърбина. Гришо обаче стигна до трета такава.

Пробивът в крайна сметка стана факт и Димитров стигна до аванс от 4:2 гейма във втория сет.

Първата ракета в мъжкия тенис получи контузия в глезена при сервиса на Григор. Той обаче продължи мача. Във въпросния гейм Ноле стигна до три точки за пробив и се възползва от третата.

След това двамата си взеха подаванията и Гришо стигна до аванс от 5:4.

При 5:5 Григор получи крамп, но все пак намери сили да остане на корта. С два подаръка от Джокович нашето момче стигна до 6:5, но сърбинът си взе подаването на нула и се стигна до тайбрек. При него Джокович стигна до 3:0 точки аванс, но нашето момче върна две точки. Димитров намери сили да изравни на 5:5, след което с минипробив и взимане на точката сърбинът стигна до успех във втория сет.

Третият сет започна фантастично за контузения Григор, който поведе с пробив за 1:0. Двамата си взимаха подаванията, а при 5:4 Димитров проби за втори път в сета Джокович и го елиминира.