Рекордьорът по спечелени титли от големия шлем Роджър Федерер записа поредната си чиста победа в тазгодишното издание на Откритото първенство на Австралия по тенис в Мелбърн.

Преди минути, в сблъсък от четвъртия кръг на надпреварата, швейцарецът пречупи младата надежда на домакините Бърнард Томич с 3:0 сета, в отделните части 6/4, 6/2, 6/2.

След впечатляващите изяви на младия австралиец в предходните кръгове, днес всички очакваха интригуващ двубой, но очакванията останаха напразни след като Маестрото сравнително бързо взе инициативата и стигна до напълно резонен успех.

В интерес на истината обаче трябва да отбележим, че началото на мача бе доста обещаващо, след като Томич започна похвално агресивно срещата, печелеше сравнително лесно подаванията си, но всичко трая само до деветия гейм.

При 4/4 Федерер вдигна темпото, стигна до така необходимия му пробив, след който безпроблемно сервира за затварянето на първия сет.

Оттук до края на мача вече Маестрото бе пълновластен господар на корта, стигна до ранни пробиви и във втория, и в третия сет, сътвори поредния си шедьовър при изпълнение на бекхенд смач и без особени усилия стигна до 31-ия си пореден четвъртфинал на турнир от Големия шлем.

Там вече пред швейцареца стои първото истинско предизвикателство в тазгодишната надпревара в Мелбърн – добрия му познайник Хуан Мартин Дел Потро, който по-рано днес не остави никакви шансове на Филип Колшрайбер – 6/4, 6/2, 6/1.