Реал Мадрид удари шампиона в Евролигата Панатинайкос с 90:86 в дербито на 4-ия кръг и така взе поне малък реванш за загубата си от противника във финала на турнира през май.

Успехът вероятно ще даде още малко време на треньора на Белите Чус Матео, който бе под сериозно напрежение след лошия старт на сезона. Тимът е с баланс 2-2 в турнира, какъвто е и на ПАО след второто поредно поражение.

Испанците започнаха ударно и дръпнаха с 28:19  след първата част. До почивката разликата падна на 5 точки, а в началото на третия период и до 2, но след това Джанан Муса се разигра и домакините дръпнаха с 64:49.

Предимството им стигна до 17 точки, преди с 5 поред шампионите да намалят пасива си до 12 преди последната част. Детелините продължиха да се борят и 2 минути преди края свалиха изоставането си до 7 при 81:88 и тройка на Хуанчо Ернангомес.

Серхио Юл обаче вкара кош в ответната атака, а след 3 поредни пропуска за Детелините, те загубиха много време и в крайна сметка не успяха да наваксат, а само направиха поражението си минимално.

Факундо Кампацо поведе победителите с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции, Джанан Муса добави 15, а Алберто Абалде вкара 13. Победителите реализираха 15 тройки от 33 опита, което много им помогна и взеха 12 борби в нападение. Кендрик Нън водеше ПАО с 23 точки.

Забележителен обрат направи Жалгирис, който навакса 20 точки в последната четвърт и спечели гостуването си в Милано срещу Олимпия с 85:82. Литовците изоставаха с 48:68 секунди след началото на периода и все още губеха с 64:77 по-малко от 4 минути до сирената. Те обаче не се отказаха и спечелиха последния период с 37:16, като Силвен Франсиско вкара 12 от своите 17 точки в него. Така Жалгирис е с баланс 3-1.

Други резултати: Алба – Фенербахче 71:78, Макаби – Партизан 79:91, Байерн – Париж 109:107.