Испанският гранд Реал Мадрид се наложи над Партизан с 93:86 (24:24, 26:23, 18:17, 25:22) в мач от втория кръг на баскетболната Евролига. Така Реал се завърна на пътя на победите след изненадващата загуба от Байерн Мюнхен на старта на състезанието. В първите три части мачът бе много равностоен, но в последната тимът от Мадрид успя да направи серия от 15:0, което реши крайния изход. Бившият състезател от НБА Серж Ибака се отличи за испанците с 15 точки и 7 спечелени борби. Канадецът Ксавие Ратан-Мейс добави 12 точки. Карлик Джоунс поведе Партизан с 16 точки в мача.

Шампионът от миналия сезон Панатинайкос надигра Байерн Мюнхен с 94:79 (25:16, 22:18, 19:24, 28:21) в Атина. Гърците имаха преднина от повече от десет точки още на полувреме и макар че Байерн намали до 60:66 в даден момент от мача, не успя да застраши Пао. Това бе втора поредна победа за Панатинайкос в турнира, а Байерн има вече има и поражение след успеха над Реал. Матиас Лесор вкара 22 точки, Кендрик Нън добави 17 за гърците, Кевин Букър бе най-резултатен за Байерн с 15 точки.

Фенербахче се наложи над Анадолу Ефес с 83:78 (27:21, 19:16, 14:14, 23:27) в турския сблъсък. "Фенерите" водеха с 15 точки в момент от мача, но Анадолу Ефес изравни две минути преди края. Все пак по-опитният тим се наложи, като това е втора победа за тима през сезона. Бонзи Колсън бе най-резултатен за Фенербахче с 16 точки, Уейд Болдуин добави 15. Дан Отуру поведе Ефес с 21 точки.

Френският АСВЕЛ Лион-Вилюрбан победи Виртус Болоня с 87:85 (38:27, 19:22, 16:21, 14:15) в оспорван мач. АСВЕЛ загуби преднина от 13 точки, но не позволи на италианците в нито един момент да излязат напред в резултата. Това е първият успех на френския отбор през сезона. Сако завърши мача с 19 точки, 11 борби и 2 чадъра, а Тео Маледон добави 17 точки, Нандо Де Коло записа 16 и 8 асистенции. Исая Кординие вкара 23 точки за тима от Болоня, който вече има две загуби.

Снимка: БГНЕС