Баскетболистите на САЩ оформиха очаквано голямата четворка на Олимпиадата след лесна победа над Бразилия със 122:87 в последния 1/4финал.

Звездите от НБА бързо се откъснаха и стигнаха спокойно до победата, осигурявайки си сблъсък със Сърбия в полуфиналите. В  другия мач ще играят Германия и Франция.

Американците бързо дръпнаха с 18:6, след разнообразна игра, след което продължиха да увеличават разликата и да контролират двубой.

Първата четвърт приключи при 33:21, след което разликата стана 40:21, но последва серия  от 10 поредни точки за бразилците, с която обаче те просто ядосаха съперника.

Щатите завършиха периода с предимство от 23:5, за да ликвидират всички съмнения относно това, кой ще бъде победител и да поведат с 63:36 на полувремето.

Южноамериканците спечелиха третата част с 35:31, но това бе малка утеха, защото в последния период разликата мина 30 точки.

Американците вкараха почти 58% от стрелбите си, като бяха 15 от 31  от тройката. Девин Букър вкара 18 точки, Антъни Едуардс добави 17, а Джоел Ембийд 14, като всичките 12 баскетболисти играха и се разписаха. Бруно Каболко реализила 30 за Бразилия.