Пуерто Рико остави Литва без участие на Олимпийските игра в Париж, за да се завърне на най-големия форум след 20-годишна пауза.

Тимът спечели квалификационния турнир у дома след 79:68 срещу европейския колос и така стана последният участник в надпреварата.

Така литовците ще пропуснат втора поредна Олимпиада, след като между 1992 и 2016 неизменно участваха в тези надпревари и в първите 3 турнира спечелиха бронзовите медали.

На финала в Сан Хуан домакините изиграха отличен мач, демонстрирайки здрава защита, лимитирайки съперника си до едва 6 вкарани тройки при 21,4% успеваемост от дистанция.

След  серия от 11:0 във втората част, пуерториканците изиграха отличен трети период, който спечелиха с 23:15, поведоха с 12 преди последната част и след това затвориха мача.

Домантас Сабонис бе ограничен до 10 точки и само 9 стрелби, Мариус Григонис стреля 3 от 11 за 8 точки, а и останалите не играха добре. В същото време Хосе Алваро поведе победителите с 23 и става МВП на турнира, а Тремонт  Уотърс добави 18 точки. Пуерториканците стреляха 52% от игра, в това число 12 от 25 отдалеч.