Баскетболистите на Сакраменто поставиха рекорд на организацията, като вкараха 25 тройки при победата над Бруклин със 131:118 в мач от НБА.

Александър Везенкон не успя да се разпише отдалеч, като завърши с 2 точки, 5 борби и 1 чадър за около 11 минути на паркета.

Калифорнийци започнаха да вкарват отдалеч още от началото и продължиха да го правят до последния сигнал, като и в трудните моменти бяха спасени именно от далечната си стрелба, след като приключиха при 25 от 45 от дистанция.

ДеАрън Фокс, който завърши с 29 точки, вкара 5 тройки, колкото и Трей Лайлс, а по 4 имаха Кийгън Мъри и Малик Монк. В средата на последната част разликата бе само 6 при 110:104, но бърза серия от 11:0 подпечата успеха.

Сакраменто подобри баланса си до 13-8, като спря серията на съперника от 3 поредни успеха. Везенков игра в първите минути на втората и четвъртата част, като този път ротацията на Майк Браун бе малко по-различна.