Лука Дончич наниза 2 ключови тройки, а Далас надви ЛА Лейкърс след 2 продължения в страхотно шоу от НБА.

Маверикс спечелиха със 119:115 като гост, след като словенецът направи 56-ия трипъл-дабъл в кариерата си и приключи с 35 точки, 14 борби и 13 асистенции.

Той изравни 6 секунди преди края на редовното време, а след това и в последната минута на първото продължение с точни изстрели отдалеч. В края серия от 6:0 се оказа ключова за победата на тексасци, която бе едва втора за тях в последните им 5 мача, но те подобриха баланса си до 24-19, докато Езерняците са с 19-23.

Ръсел Уестбрук водеше домакините с 28 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 24, а тимът навакса пасив от 19 точки във втората част и бе на път да спечели, повеждайки със 101:98 12 секунди преди края. Лука обаче се измъкна след заслон и наниза изравнителната тройка, която бе първият му кош в последната част. Домакините вероятно сбъркаха, след като не направиха нарушение, а и това бе единственият момент в последните минути, когато не дублираха Дончич и той ги наказа.

Останалите резултати: Филаделфия – Оклахома Сити 114:133, Бруклин – Бостън 98:109 (Джейлън Браун ще отсъства седмица или две за Селтикс), Маями – Милуоки 108:102, Торонто – Шарлът 124:114, Портланд – Кливланд 113:119 (50 точки на Деймиън Лилард, но 5-а поредна загуба за Блейзърс).