ЛеБрон Джеймс наниза 39 точки, но ЛА Лейкърс профука 23 точки преднина и падна от Ню Орлийнс със 108:116 в много важен мач от НБА.

Сблъсъкът бе между преки конкуренти за плей-ин местата на Запад, а Езерняците се издъниха за пореден път през кампанията, след като имаха голям аванс.

Този път те дръпнаха с 65:42 по-малко от 3 минути преди края на втората четвърт. На почивката все още водеха с 20, но след това играта им тотално се срина и те загубиха второто полувреме с 39:67.

ЛеБрон навехна глезен още в началото на втората част, но стисна зъби и продължи да играе. В последната четвърт обаче, той реализира само 4 точки, а след мача заяви, че не знае как е успял да завърши, тъй като глезенът му е в ужасно състояние и той видимо куцаше.

Брандън Инграм се завърна за домакините, след като преди това пропусна 10 поредни мача и отбеляза 26 точки. Йонас Валанчунас добави 19, Си Джей Маккълъм 18, а новобранецът Трей Мърфи избухна с 21 само в третата част, спечелена с 41:25.

С победата Пеликанс подобриха баланса си до 32-43, докато Лейкърс е с 31-43. Двата тима ще се срещнат  след няколко дни и в Лос Анджелис, а в борбата е и Сан Антонио с показатели от 30-44.

Останалите резултати: Детройт – Ню Йорк 102:104, Финикс – Филаделфия 114:104, Уошингтън – Голдън Стейт 123:115, Бостън – Минесота 134:112, Бруклин – Шарлът 110:119, Далас – Юта 114:100.