ЛеБрон Джеймс изигра още един класически мач от кариерата си срещу Стеф Къри и неговия Голдън Стейт Уориърс.

Краля изигра най-резултатния си двубой с екипа на ЛА Лейкърс, като наниза 56 точки, а Езерняците спряха серията си от 4 поредни загуби след 124:116. Това бе 13-ият сблъсък, в който крилото стига 50 точки.

„Момчетата ме питаха как се чувствам отбелязвайки 56 точки, а аз им казах: Това изобщо не ме интересува в момента. Просто съм щастлив, че спечелихме“ заяви ЛеБрон след мача.

Джеймс реализира 19 от 31 опита от игра  и бе 12 от 13 от наказателната линия. Той е най-възрастният с поне 55 точки в мач в историята и 4-ият след Майкъл Джордън, Коби Брайънт и Джамал Крофърд, които стигат до 50 след 37-ата си година.

Успехът не дойде лесно, защото Уориърс водеха с 60:46 3 минути преди края на първото полувреме. В третата част разликата на няколко пъти бе 10 и 12 точки, но последният период започна само при 5 аванс.

3 поредни тройки на ЛеБрон преобърнаха изоставането от 91:97 до аванс от 100:97. Последното равенство бе при 110:110 4 минути до сирената. Последва серия от 9:2 и след тройка на Малик Монк и забивка на ЛеБрон домакините си гарантираха успеха.

Те подобриха баланса си до 28-35, като остават твърдо 9-и в конференцията и с минимални шансове да се изкачат нагоре, така че изглеждат сигурни за плейин турнира.

Останалите резултати: Далас – Сакраменто 114:113, Шарлът – Сан Антонио 123:117, Маями – Филаделфия 99:82, Мемфис – Орландо 124:96, Минесота – Портланд 135:121.