Баскетболистите на ЛА Лейкърс продължават със загубите, въпреки че този път се бориха здраво преди да паднат от Далас със 104:109 у дома.

Поражението е 6-о в последните 7 мача за отбора, който е с баланс 27-34 и е твърдо 9-и на Запад, без особено добри шансове да се изкачи в подреждането.

Все пак калифорнийци показаха характер, като наваксаха 21 точки пасив от втората четвърт, изравниха в третата, а в последната поведоха със 100:94.

Маверикс обаче отговориха със серия от 11 поредни точки, за да си върнат контрола, като ограничиха домакините до едва 4 точки в последните 7 минути, за да подобрят баланса си до 37-25. Лука Дончич вкара 25 точки, а Джейлън Брънсън добави 22.

„Все още ни остават доста мачове и аз ще спра единствено ако ми отрежете главата и ме заровите на 3 метра под земята. Трябва да играем по-добре и да започнем да печелим, но имаме шанс“ заяви ЛеБрон Джеймс, който реализира 26 точки.

Далас е 5-и в подреждането като изостава от 4-ия Юта с една победа, но и с 3 загуби повече. Езерняците пък вече са на 6 победи от градския си съперник Клипърс, който е 8-и.

Останалите резултати: Вашингтон – Детройт 116:113, Бостън – Атланта 107:98, Торонто – Бруклин 109:108, Хюстън – ЛА Клипърс 100:113, Минесота – Голдън Стейт 129:114 (39 точки за КАТ и 6-а загуба в 8 мача за Уориърс).