Българинът Емил Стоилов записа първите си точки в едно от най-силните първенства по баскетбол в Европа - испанската Лига Ендеса. Центърът взе участие при домакинската победа на тима си Естудиантес с 95:89 над Билбао.

19-годишният българин прекара по-малко от минута на паркета, но успя да вкара 2 точки в самия край на първото полувреме.

Алек Браун и Джей Джей Бареа отбелязаха по 13 точки за успеха, с 16 за Билбао е Джейлън Браун. Победата бе седма за Естудиантес от 23 мача.

Емил Стоянов беше сред избраниците на селекционера Росен Барчовски за важните мачове с Латвия и Босна и Херцеговина в края на февруари, но от тима му отказаха да го пуснат за подготвителния лагер.

Барчовски се отказа от услугите на младока, но подчерта, че за в бъдеще ще разчита на него.