Леброн Джеймс отново се оказа непреодолимо препятствие за Ню Орлийнс Пеликанс, след като се отчете с трипъл-дабъл за победата на ЛА Лейкърс със 122:114.

Езерняците играха без Антъни Дейвис заради лек проблем в коляното, но въпреки това успяха да вземат нова победа срещу Пеликаните, които победиха и у дома само преди дни.

ЛеБрон завърши с 34 точки, 13 асистенции и 12 борби, а калифорнийци стигнаха до успеха в последната четвърт, спечелена с 29:19. Кайл Кузма помогна с 20 точки, сред които и тройка за 113:109 по-малко от 4 минути преди края.

След това гостите не изпуснаха контрола, като ЛеБрон реализира още 3 точки 2:27 до сирената. „Това е той  - страхотен играч. Вкара важни точки и ги изведе до победата“ заяви Зайън Уилямсън, който завърши с 35 точки, но те не бяха достатъчни.

Домакините вкараха едва 7 тройки от 33 опита, което също се оказа важно, а калифорнийци спечелиха и четирите мача срещу съперника през сезона.

Останалите резултати: Минесота – Далас 91:111, ЛА Клипърс – Филаделфия 136:130, Денвър – Торонто 133:118, Сакраменто – Детройт 106:100, Голдън Стейт – Вашингтон 110:124.