Джими Бътлър спечели дуела с ЛеБрон Джеймс, а това означаваша, че Минесота ще нанесе нова загуба на ЛА Лейкърс.

Крилото отбеляза 5 тройки в последната четвърт и завърши с 32 точки, а Вълците надвиха Езерняците със 124:120. Поражението бе 5-о за калифорнийци, които имат само 2 победи до момента.

„Трябва да играем по-добре. Ясно е, че трябва да сме търпеливи, но не може да допускаме едни и същи грешки непрекъснато и да очакваме различен резултат“ недоволен бе Джеймс, който завърши с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции.

Карл-Антъни Таунс помогна на Минесота с 25 точки и 16 борби, а тимът му овладя 20 топки в нападение. Домакините успяха да дръпнат с 116:107 след поредни тройки на Бътлър и два наказателни удара на Таунс. Гостите се доближиха до 117:119 и дори имаха шанс да поведат, но изстрел на Кузма отдалеч бе блокиран от Тадж Гибсън 38 секунди преди края, след което Бътлър наниза тройка и реши всичко.

Иначе Милуоки остана единственият тим без загуба, след като победи Торонто със 124:109 и то без лидера си Янис Антетокумпо, който е с мозъчно сътресение. Елените вече са със 7-0, като изравниха постижението си от 1971-а година. Кауай Ленърд получи почивка за Раптърс, който е с 6-1. 8 играчи от победителите отбелязаха поне по 11 точки, като Ерсан Иляйсова се отчете с 19, а Ерик Бледсоу и Малкълм Брогдън добавиха по 17.

Останалите резултати: Индиана – Портланд 93:103, Филаделфия – Атланта 113:92, Маями – Сакраменто 113:123, Ню Йорк – Бруклин 115:96, Сан Антонио – Далас 113:108 (прод, Дончич с 31 точки за Мавс), Денвър – Ню Орлийнс 116:111.