Повече от седмица след началото на сезона ЛеБрон Джеймс дочака първата си победа с екипа на ЛА Лейкърс.

Езерняците отнесоха Финикс със 131:113 като гости, за да спрат серията си от 3 поредни поражения, а Краля се отчете с 19 точки, 10 асистенции и 7 борби за триумфа.

Ланс Стивънсън се включи силно от пейката с 23 точки, ДжаВел Макгий добави 20, а Кайл Кузма помогна със 17 за успеха, който бе изкован във втората четвърт спечеленас 44:24 и осигурила аванс от 22 точки на почивката.

„Страхотно е. Това е само една победа, но е хубаво да видиш, че нещата, които правиш на тренировките дават резултат и вървиш в правилната посока” коментира ЛеБрон.

Девин Букър вкара 23 точки за Слънцата, но напусна в третата четвърт с мускулен проблем. Новобранец №1 ДиАндре Ейтън пък се отчете с 22 точки и 11 борби, а двата отбора са с показатели 1-3.

Останалите резултати: Атланта – Далас 111:104 (Мавс водеха с 26 точки във втората четвърт), Кливланд – Бруклин 86:102 (Кавс остават без победа), Маями – Ню Йорк 110:87, Торонто – Минесота 112:105 (Кауай 35, Раптърс са 5-0), Чикаго – Шарлът 112:110 (първи успех за Булс), Хюстън – Юта 89:100, Сан Антонио – Индиана 96:116, Милуоки – Филаделфия 123:108 (Бъкс са 4-0), Сакраменто – Мемфис 97:92.