Още в първата четвърт на мача с Ню Орлийнс ЛеБрон Джеймс накара феновете да станат на крака и да го аплодират, а мачът бе прекъснат за кратко.

Суперзвездата заби в коша на съперника, с което стигна 11 точки в двубоя и за 867-и път си гарантира мач с двуцифрен показатал, подобрявайки постижението на най-великия – Майкъл Джордан.

Джъстин Тимбърлейк също бе на трибуните и показа възхищението си към Джеймс, който получи топката за спомен.

„Тя сигурно ще бъде поставена в стаята с постиженията ми и това бе наистина специален момент, който сигурен съм означава много за децата, които търсят вдъхновение“ заяви ЛеБрон, който завърши с 27 точки при победата със 107:102. Серията му започна през януари 2007 и продължава и досега.

Джордън Кларксън добави 23 точки за седмата победа в последните 8 мача на Кливланд, който губеше с 10 на почивката, но стигна да обрат и се подобри до 46-30. Кавалиърс се справиха отлично с Антъни Дейвис, като го дублираха и ограничиха до 16 точки при стрелба 6 от 19, което също оказа влияние.