Янис Антетокумпо и ЛеБрон Джеймс бяха в центъра на вниманието, когато Милуоки прие Кливланд и сблъсъкът се превърна в истинска класика, а в края радостта бе за Гръцкия чудак.

Елените почти загубиха 20 точки аванс в последната четвърт, но в края удържаха щурма на съперника и спечелиха със 119:116. Янтетокумпо гарантира успеха, когато 6 секунди преди края, при 115:113, успя да се пребори за топката с Джеймс и да отбележи с нарушение, правейки разликата 5 точки.

„Няма как да спечелим всички мачове. Трябва обаче да се стремиш да се подобряваш винаги. Този мач не започна добре, но след това се подобрихме и това бе важно“ заяви ЛеБрон, който завърши с 39 точки, но в последната част бе на пейката, когато съотборниците му наваксаха пасив от 83:103 и дори поведоха със 107:105.

След това гонитбата в резултата продължи, за да дойде финалната развръзка и 3-точковото отиграване на Антетокумпо, който завърши с 27 точки, 14 борби и 8 асистенции. Ерик Бледсоу добави 26 точки, а Крис Мидълтън вкара 18 за Милуоки, който се подобри до 16-13. Кевин Лав се отчете с 21 за Кавалиърс, които вкараха 16 тройки, но загубиха за втори път в 20 мача и са с баланс 23-9.

В другите мачове Сакраменто спечели като гост във Филаделфия със 101:95 след 27  точки на Зак Рандолф. Кралете наваксаха 16 точки пасив през второто полувреме и нанесоха 7-а загуба в 8 мача за Сиксърс, които бяха без Джоел Ембийд. Вашингтон пък победи Ню Орлийнс със 116:106 след 26 точки на Брадли Бийл и 24 на резервата Майк Скот.