ЛеБрон Джеймс бе изгонен от мач за първи път в 15-годишната си кариера, но и това не помогна на Маями.

Лидерът на Кливланд бе отстранен в края на третата част за реакция срещу съдията Кейн Фитцджералд, който не отсъси нарушение при една ситуация. Тогава Кавалиърс вече водеха с 23 точки и след това спокойно спечелиха мача със 108:97, за да запишат 9-и пореден успех.

„Бях откровено фаулиран и то не само във финалната фаза на ситуацията, но и преди това. Казах каквото исках, но реферът прецени, че трябва да ми даде 2 технически нарушения. В крайна сментка най-важно е, че спечелихме” заяви звездата.

ЛеБрон все пак се отчете с 21 точки, 12 борби, 6 асистенции и 5 откраднати топки, а Кевин Лав наниза 38, за да може Кливланд да подобри баланса си до 14-7. Дуейн Уейд добави 17 точки от пейката за победата, която дойде, след като домакините водеха още на почивката със 75:49.

Останалите резултати: Чикаго – Финикс 99:104, Минесота – Вашингтон 89:92, Юта – Денвър 106:77 (Джаз спечелиха второто полувреме с 58:28), Сакраменто – Милуоки 87:112.