Панатинайкос спечели втората си победа в баскетболната Евролига за мъже, след като направи драматичен обрат през второто полувреме и надви Фенербахче със 70:68 (19:21, 17:23, 17:11, 17:13) в мач от четвъртия кръг на надпреварата. След него гърците и турците са равни в класирането с по две победи и две поражения, докато лидери с перфектен баланс са испанският Реал Мадрид и гръцкият Олимпиакос.

Фенербахче се оттегли на полувреме с аванс от осем точки, но тройка на Крис Сингълтън даде началото на знаменит обрат в полза на домакините. Те направиха серия от 5:0 и съкратиха изоставането си на две точки в средата на третата четвъртина, а тази разлика се запази до сирената. В последната част Панатинайкос изравни 1:01 минути преди края с 20-та точка на Никос Папас, който даде аванс на гърците с втората свободна стрелба. Фенербахче отново поведе след успешна атака на Луиджи Датоме, но Папас наниза тройка в последната секунда за крайното 70:68.

Героят за домакините Никос Папас завърши мача с 24 точки, докато Николо Мели отбеляза 14 и спечели осем борби за Фенербахче. Други 14 точки и седем борби за турците пък направи Брад Уонамейкър. ЦСКА Москва не срещна затруднения в Истанбул и победи Анадолу Ефес с 98:80 (27:26, 27:17, 19:17, 20:25). Уил Клайбърн отбеляза 20 точки за руснаците, които са с баланс 3-1 и заемат временно четвърто място в Евролигата.