ЛеБрон Джеймс мина границата от 28 000 точки, след като вкара 32 при победата над Ню Йорк със 111:104 в „Медисън Скуеър Гардън”.

32-годишната суперзвезда се нуждаеше от 12 преди мача и логично се превърна в 8-ият в историята и най-младият достигнал до тази граница. Неговият Кливланд подобри баланса си до 34-15 след триумфа, след като спечели за трети път през сезона срещу Никс.

Въпреки че играха без Кайри Ървинг, който пропусна двубоя заради травма, шампионите отвориха аванс от 19 точки на почивката и от 27 късно в третата част, което се оказа и решаващо.

Домакините от Никс успяха да стопят пасива си до 5 минута преди края, но в ответната атака ЛеБрон намери свободния Кевин Лав, който наниза тройка, за да гарантира успеха на Кливланд.

Джеймс добави 10 асистенции за успеха, който дойде след 23 точки от Лав, 14 от Чанинг Фрай и 12 от Тристан Томпсън. За домакините Брандън Дженингс отбеляза 23, но с 22-30 плейофите се отдалечиха още за Никс.

Останалите резултати: Атланта – Орландо 113:86, Уошингтън – Ню Орлийнс 105:91 (7-а поредна победа за Уизърдс, който спечелиха последната част с 25:8), Индиана – Детройт 105:84, Маями – Филаделфия 125:102 (10-и пореден триумф за Хийт), Сан Антонио - Денвър 121:97, Юта - Шарлът 105:98, Финикс - Милуоки 112:137.