ЛеБрон Джеймс получи почивка и това нямаше как да не се отрази на неговия Кливланд, който ден след победата над Голдън Стейт, отстъпи при гостуването си в Детройт с 90:106.

Тобайъс Харис поведе Пистънс с 21 точки от пейката, а всички титуляри се отчетоха с двуцифрени показатели, което помогна на Буталата да прекъснат серията си от 5 поредни загуби.

Кайри Ървинг с 18 и Кевин Лав със 17 точки водеха Кавалиърс, които загубиха всяка една от четирите части на двубоя и отстъпиха и в третия сблъсък, в които ЛеБрон не играе от началото на сезона.

„Те имаха повече почивка от нас и бяха напълно готови, като ни натиснаха още от началото” коментира Ървинг, чийто тим допусна съперника да реализира 16 тройки от само 28 опита.

Въпреки успеха Детройт е едва 11-и в конференцията с баланс 15-18. Кливланд остава на върха с 23-7, но Торонто е съвсем близо с 22-8, така че Кавс изобщо не могат да бъдат спокойни.

Останалите резултати: Уошингтън – Милуоки 107:102, Орландо – Мемфис 112:102, Бруклин – Шарлът 120:118 (победна тройка на Ранди Фой със сирената), Чикаго – Индиана 90:85, Ню Орлийнс – Далас 111:104, Хюстън – Финикс 131:115, Минесота – Атланта 104:90, Портланд – Торонто 91:95 (6-а поредна загуба за Блейзърс), ЛА Клипърс – Денвър 102:106, Сакраменто – Филаделфия 102:100.